Denní informace
Dnes je 26.06 2019
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

aktuality

Výkup železného šrotu

Více informací
Úřední deska

Výzva k vyzvednutí zásilky

Více informací
Kobeřická televize

Kobeřické minuty 23/2019

Více informací

Dům na ulici Mlýnské

Od roku 2002 bylo v obci Kobeřice postaveno celkem 11 malometrážních sociálních bytů, z toho 2 nad knihovnou, 6 nad zdravotním střediskem a nově 3 v bývalém domě na ulici Mlýnské. Jejich výstavba byla podporována dotacemi ze státního rozpočtu ČR.  V řešení bytové problematiky se tímto naše obec řadí na čelní místo na Hlučínsku 

 

V domě na ulici Mlýnské vznikly 3  sociální vstupní byty a 3 byty komerční. Dům na ulici Mlýnské není bohužel bezbariérový, proto seniory, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci se v budoucnu budeme snažit umístit do sociálních bytů na ulici Hlučínské, kde je výtah, lékařská péče a v neposlední řadě zde má nyní svou kancelář agentura domácí péče DomA.

V případě sociálních bytů jsou stanoveny přísné podmínky pronájmu. Zkoumají se příjmy, sociální poměry žadatele, nájemník nesmí vlastnit byt ani rodinný dům a tuto podmínku musí splňovat i ostatní členové domácnosti, kteří mají v bytě bydlet. Nájemné je regulované, byty mají určenou maximální podlahovou plochu a standardní vybavení. 

     


   
V současné době již byly všechny byty přiděleny na základě požadavků evidovaných na OÚ.