Denní informace
Dnes je 16.12 2018
Svátek slaví Radana, zítra Albína

aktuality

MUDr. Běrský oznamuje

Více informací
Úřední deska

Schválený rozpočet na rok 2019

Více informací
Kobeřická televize

Kobeřické minuty 51/2018

Více informací

Dům na ulici Mlýnské

Od roku 2002 bylo v obci Kobeřice postaveno celkem 11 malometrážních sociálních bytů, z toho 2 nad knihovnou, 6 nad zdravotním střediskem a nově 3 v bývalém domě na ulici Mlýnské. Jejich výstavba byla podporována dotacemi ze státního rozpočtu ČR.  V řešení bytové problematiky se tímto naše obec řadí na čelní místo na Hlučínsku 

 

V domě na ulici Mlýnské vznikly 3  sociální vstupní byty a 3 byty komerční. Dům na ulici Mlýnské není bohužel bezbariérový, proto seniory, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci se v budoucnu budeme snažit umístit do sociálních bytů na ulici Hlučínské, kde je výtah, lékařská péče a v neposlední řadě zde má nyní svou kancelář agentura domácí péče DomA.

V případě sociálních bytů jsou stanoveny přísné podmínky pronájmu. Zkoumají se příjmy, sociální poměry žadatele, nájemník nesmí vlastnit byt ani rodinný dům a tuto podmínku musí splňovat i ostatní členové domácnosti, kteří mají v bytě bydlet. Nájemné je regulované, byty mají určenou maximální podlahovou plochu a standardní vybavení. 

     


   
V současné době již byly všechny byty přiděleny na základě požadavků evidovaných na OÚ.